Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność prospołeczna » Działalność » działalność charytatywna » Lions Club Poznań Pillory w walce z epidemią
Lions Klub Poznań Pillory w ciągu ostatnich 2 tygodni uczestniczył w ogromnej operacji charytatywnej, będącej następstwem darowizny 20 mln zł,... więcej
04/05/2020
57 ton maseczek, kombinezonów, gogli i przyłbic przyleciało z Chin we wtorek 14 kwietnia 2020 r. do Poznania. – To piękny gest solidarności z... więcej
29/04/2020
Dzisiaj (24 marca 2020 r.) udało nam się zakończyć akcję przekazania pieniędzy z Klubu do dwóch instytucji walczących z epidemią... więcej
24/03/2020
Po raz kolejny Lions Club Poznań Pillory zorganizował spotkanie wigilijne dla dzieci z 3 rodzinnych domów dziecka z Poznania oraz pozostających także... więcej
20/12/2015
W ponad dwudziestoletniej działalności Lions Club Poznań Pillory dzień 12 czerwca był dniem szczególnym. Już po raz czwarty w naszej klubowej historii... więcej
12/06/2015
Około 150 dzieci z domów dziecka z całej Wielkopolski obejrzało we wtorek 19 maja 2015 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu najnowszą premierę, jaką... więcej
19/05/2015
W dniu 6 grudnia 2014 r. członkowie LC Poznań Pillory zorganizowali spotkanie wigilijne z dziećmi wychowującymi się w trzech rodzinnych domach dziecka,... więcej
06/12/2014
Pracownia Chorób Narządu Wzroku Wcześniaków powstanie przy wsparciu Lions Club Pillory w Poznaniu.  W dniu 26 października 2009r. w... więcej
26/10/2009
Gwiazdą dziewiątego Karnawałowym Balu Charytatywnego LC Poznań Pillory był Zespół LADY PANK. Dochód z tego Balu przeznaczony został dla Domu... więcej
31/12/2005
Gwiazdą ósmego Karnawałowego Balu Charytatywnego LC Poznań Pillory był KRZYSZTOF KRAWCZYK. Dochód z tego Balu przeznaczony został dla Domu Dziecka w... więcej
12/12/2004
Dochód z siódmego Karnawałowego Balu Charytatywnego przeznaczono na sfinansowanie dalszych prac remontowych w Domu Dziecka w Kijaszkowie, pobyt dzieci... więcej
20/10/2003
W styczniu 2001 roku Klub zorganizował V Karnawałowy Bal Charytatywny, gwiazdą którego był Zespół SKALDOWIE. Z dochodu z balu sfinansowano: remont... więcej
30/12/2001
W styczniu 2000 roku Klub zorganizował IV Karnawałowy Bal Charytatywny, którego gwiazdą była MARYLA RODOWICZ. Dochód z Balu został przeznaczony na... więcej
30/12/2000
W styczniu 1999 roku Klub zorganizował III Karnawałowy Bal Charytatywny, gwiazdą którego był Andrzej Sikorowski i zespół POD BUDĄ. Dochód z balu... więcej
30/12/1999
W styczniu 1998 roku Klub zorganizował II Karnawałowy Bal Charytatywny, dochód z którego przekazany został na potrzeby Domu Dziecka w... więcej
17/12/1998
W styczniu 1997 roku Klub zorganizował I Karnawałowy Bal Charytatywny, dochód z którego przekazany został na potrzeby Domu Dziecka w... więcej
30/12/1997
29.02.1992 r. Charter Klubu. Rozprowadzenie pierwszych cegiełek na zakup USG, oraz sfinansowania obozu letniego dla dzieci z Domu Dziecka w... więcej
31/12/1996

Lions Club Poznań Pillory w walce z epidemią

Lions Klub Poznań Pillory w ciągu ostatnich 2 tygodni uczestniczył w ogromnej operacji charytatywnej, będącej następstwem darowizny 20 mln zł, dokonanej przez panią Dominikę Kulczyk działającą w imieniu Kulczyk Foundation na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom.

Celem tej darowizny był zakup sprzętu ochronnego dla personelu medycznego i przekazanie go pro bono pracownikom służby zdrowia walczącym na terenie całego kraju z epidemią koronawirusa.

Nasz klub, a w szczególności jego prezydent Jacek Masiota oraz wiceprezydent Karol Działoszyński stanęli przed bardzo dużym wyzwaniem. Dzięki ich działaniom udało się znaleźć przewoźnika, którym został LOT Cargo oraz środki na opłacenie kosztów transportu, które pokryła w całości Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Transport został zrealizowany w ramach akcji humanitarnej, co zapewniło zwolnienie z cła i podatku VAT.

W dniach od 15 – 27 kwietnia 2020 r. odbyły się 4 loty z Kantonu do Poznania. Zadaniem, przed którym stanęli nasi prezydenci obejmowało zorganizowanie całej logistyki związanej z zapewnieniem organizacji lądowania samolotów, magazynowaniem, podziałem i dystrybucją przywiezionych z Chin środków ochrony. Udało się pozyskać do współpracy prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich, dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej oraz w szczególności Ewalda i Ilonę Rabenów. Ich firma Raben Logistics Polska Sp. z o.o. zapewniła magazyny, pracowników oraz niezbędny transport.

Jacek Masiota i Karol Działoszyński nie tylko byli obecni przy przylocie i wyładunku samolotów, w którym  z ogromną  pomocą przyszli żołnierze WOT, ale także nadzorowali i koordynowali działania wszystkich podmiotów biorących udział w realizacji tej skomplikowanej logistycznej operacji.

Zgodnie z przygotowaną przez Fundację Lekarze Lekarzom specyfikacją cały zakup środków ochronnych został podzielony pomiędzy wszystkie Okręgowe Izby Lekarskie i rozwieziony przez firmę Raben po całej Polsce.

Środki podarowane przez Kulczyk Foundation  pozwoliły na zakup 1 mln masek chirurgicznych, 1,5 mln masek FFP2N95, 100 tys. kombinezonów, 100 tys. gogli oraz 100 tys. przyłbic. O skali tego przedsięwzięcia świadczy to, że przywieziony sprzęt ważył 57 ton i zajmował 470m3.

Lions Klub Poznań Pillory istnieje od 1992 roku. Podobnie jak wszystkie polskie kluby staramy  się wcielać w życie hasło przyświecające działalności lionów We Serve. Wyzwanie, które stanęło przed naszym klubem w czasach epidemii miało niespotykaną, w codziennym życiu, skalę. Cieszymy się, że udało nam się temu wyzwaniu sprostać i godnie reprezentować nie tylko nasz klub, ale także cały nasz lioneski ruch.

Dzięki Jacku, dzięki Karolu!

Piotr Gosieniecki
Lions Klub Poznań Pillory