Jesteś tutaj: Home » O Klubie » Historia

Historia Klubu

Klub powstał 16 grudnia 1991 r.
Po powstaniu Klubu zastanawialiśmy się jak najskuteczniej gromadzić środki na cele charytatywne. Jak przekonać przyszłych donatorów, a także przyjaciół i znajomych do finansowego wsparcia naszych poczynań wyrażających się w haśle „We serve”. Były „cegiełki”, osobiste kontakty członków Klubu. Są składki oraz datki członków Klubu i innych osób. Po kilku latach stwierdziliśmy, że najlepszym sposobem gromadzenia środków jest łączenie pożytecznego z przyjemnym. Tak narodził się pomysł organizacji karnawałowych balów charytatywnych. Ich powodzenie, szczególnie finansowe, przekroczyło granice naszych oczekiwań - sponsorzy, artyści, znajomi i przyjaciele zaakceptowali tę formułę. Wspomagają nas w gromadzeniu środków finansowych przeznaczonych dla wielkopolskich domów dziecka. Dziękujemy artystom plastykom, artystom estrady, sponsorom oraz bywalcom naszych balów za szlachetne i hojne wspieranie naszych działań.


Członkowie LC Poznań Pillory

Od początku działania Klubu otoczyliśmy opieką Dom Dziecka w Kobylnicy. Klub sfinansował m.in. inwestycje w poprawę wyposażenia obiektu: kapitalny remont kuchni wraz z wyposażeniem i windą zewnętrzną, remont pomieszczeń sanitarnych wraz z zakupem wanien z hydromasażem, zakup zestawów komputerowych, kołder dla dzieci, suszarek, pralek automatycznych itd., stypendia, zakup samochodu dostawczego, wakacje dla dzieci, zakup ksero, urządzenie placu zabaw i terenów zielonych.
Od 2000 r. objęlismy opieką Dom Dziecka w Krzyżu Wielkopolskim. Sfinansowaliśmy m.in. remont pralni i suszarni wraz z zakupem odpowiednich urządzeń, współfinansował wymianę okien oraz remont pomieszczeń sanitarnych i modernizację kuchni. Wyposażylismy placówkę w komputery, samochód dostawczy, urządzenia do hydromasażu. Współfinansowalismy wymianę elewacji i ocieplenie budynku.
Od 2002 r. Klub opiekuje się także Domem Dziecka w Kijaszkowie. Sfinansował m.in. remont pomieszczeń sanitarnych, zakup: urządzeń gimnastycznych (wieloosobowy przyrząd dla ćwiczeń Atlas-Olimp), samochodu dostawczego i rowerów dla wszystkich dzieci. w, rowery dla wszystkich dzieci, boisko piłkarskie z nawadnianiem.
Od początku istnienia Klub organizuje i finansuje coroczne przyjazdy dzieci do Poznania (wiosną i z okazji św. Mikołaja).
Dla wszystkich Domów Dziecka klub zakupił samochody dostawcze (łącznie 3 szt). Finansowane były wyjazdy na wakacje letnie i zimowe, stypendia dla dzieci, wsparcie finansowe i opieka po opuszczeniu Domów Dziecka.
Do tej pory Klub swoją pomoc kierował do dzieci z Domów Dziecka, Rodzinnych Domów Dziecka i starszych ludzi z Domu Opieki Społecznej.
LC Poznań Pillory aktywnie uczestniczył w ogólnopolskim projekcie „Powiększalnik w każdej klasie” dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.
Środki na działalność statutową pozyskujemy dzięki organizacji imprez charytatywnych oraz z własnego wkładu finansowego członków. Od 1997 r. organizowany jest doroczny bal charytatywny w salach restauracji Meridian w Poznaniu. W czasie każdego balu odbywają się loterie i aukcje dzieł sztuki, przekazywanych przez wybitnych i powszechnie znanych artystów: Andrzeja Okińczyca, Waldemara Świerzego, Igora Mitoraja, Roberta Sobocińskiego, Józefa Walczaka, Krystynę Piotrowską, Mariusza Kruka, Jerzego Nowosielskiego. W balach uczestniczyły znane postaci estrady: Katarzyna Skrzynecka, zespół Pod Budą, Elektryczne Gitary, Maryla Rodowicz, Skaldowie, Maanam, Perfect, Krzysztof Krawczyk, Lady Pank.
Z Klubem współdziała grupa sponsorów, których hojność pozwala z lepszym skutkiem wspomagać kolejne domy dziecka. Do grupy tej należy min. Polkomtel S.A., ING Nationale Nederlanden, TP S.A.
Klub współpracuje z Lions Club z Alvesty w Szwecji. Organizuje nadto towarzyskie spotkania klubowe (pikniki, wspólne wyjazdy).
Łączna, przybliżona wartość udzielonej pomocy przez klub w latach 1992-2014 to ok. 1 mln zł.

Jerzy Byrt i Jerzy Bryll
LC Poznań Pillory